قوانین و مقررات

شرایط ، قوانین ومقرراتی که مسافرملزم به رعایت آنهاست.

1- همراه داشتن گذرنامه ای با حداقل هفت ماه اعتبار از تاریخ برگشت ، الزامیست و کنترل درستی پاسپورت برعهده مسافر است.

2- ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است . بنابر این 1-قبل از خرید بلیت ، باید شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید ) توسط مسافر چک شود. 2-مسافر باید توجه داشته باشد که ترانزیت در کشورهای اروپایی و امریکایی باید کمتراز 8 ساعت باشد ، در غیر اینصورت مسافر باید ویزای ترانزیت را تهیه کند .3- در صورت توقف ترانزیت در بیشتر از دو کشور اروپایی (تحت شنگن)، مسافر ملزم به تهیه ویزای شنگن خواهد بود . 4- با ویزای توریستی شنگن ، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی از آن سفارت گرفته شده  .5- در صورت داشتن ویزای شنگن 1 بار ورود ، اجازه خروج از شنگن و ورود مجدد را ندارد . بدیهی است که چک ویزا و داشتن ویزای معتبر برای استفاده از بلیت خریداری شده برعهده مسافر است.

3-هیچ گونه تغییر نام ، اصلاح نام و یا جابجایی نام اشخاص امکان پذیر نیست .

4-بار مجاز همراه هر مسافر بر اساس بلیت صادره می باشد و مازاد بر آن اضافه بار محسوب و مبلغ آن توسط فرودگاه دریافت خواهد شد.

5- پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می باشد.

6- به پرواز نرسیدن و نوشو شدن پرواز شامل جریمه و اختلاف نرخ کلاس پروازی می شود.

7- مسئولیت خرید بلیت یک طرفه به عهده مسافر می باشد.

8- از عکسبرداری از سفارتها و اماکن دولتی و نظامی و همچنین از همراه داشتن هر گونه قرص خواب آور ، مسکن ، آرام بخش و قرصهای کدئین دار و هرگونه مواد مخدر خودداری فرمایید . چون در صورت مشاهده حداقل مبلغ1500 دلار جریمه و زندان از جمله قوانین کشورها می باشد.

9- مسافر هنگام ورود به مقصد  باید مراقب درج مهر ورود و هنگام خروج نیز باید مراقب درج مهر خروج در گذرنامه خود و همراهانش باشد.

10-مسافر مجاز به ثبت نام یک درخواست از دو آژانس نمی باشد ، بدیهی است در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل در این زمینه مسئولیت بر عهده مسافر میباشد .

11- درصورتیکه ویزای شخص یا اشخاصی (حتی ازگروه) به هردلیلی رد (مرفوض) ویادیرترازموعدمقررتوسط اداره مهاجرت تحویل گردد ، هیچگونه مسولیتی بر عهده آژانس نمیباشد و جرایم مربوطه برعهده مسافرمیباشد.

12- درصورتیکه مسافربه هردلیلی ممنوع الخروج(از جمله مشکلات مالیاتی و یا مشکلات دیگر) ، ممنوع المسافرت در پروازهای دارای ترانزیت باشد و یا از ترانزیت ایشان به هر دلیلی جلوگیری گردد ، ممنوع الورود باشد و یا ازورود او وهمراهانش به هردلیلی به کشور مقصد جلوگیری بعمل آید هیچگونه مسئولیتی متوجه آژانس نمی باشدو مسافرین ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات درخواستی(خسارت ویاهزینه های احتمالی)می باشند.

13- ویزا دارای مدت اعتبار مشخص برای ورود به کشور مقصد می باشد . همچنین پس از ورود به کشور مقصد فقط می توان مدت زمان مشخصی در آن کشور ماند . بدیهی است در صورت تخلف از هریک از دو مورد فوق ، کلیه عواقب و هزینه های احتمالی به عهده مسافر خواهد بود.

14- در صورتیکه پرواز توسط شرکت هواپیمایی به هر دلیلی کنسل شود و یا با تاخیر یا تعجیل صورت پذیرد ، مسئولیتی متوجه آژانس نمیباشد.

15- قبل از صدور بلیت ، در صورت هر گونه تغییر در قیمت بلیت (حتی نوسانات نرخ ارز) مسافر ملزم به پرداخت ما به التفاوت قیمت بلیت میباشد.

16- در صورت تغییر تاریخ ویا تغییر مسیر  ، هر گونه اختلاف نرخ کلاس پروازی و جریمه بر اساس قوانین هواپیمایی و برعهده مسافر می باشد.

17- توجه داشته باشید هرگونه تغییر تاریخ یاکنسلی باید تا72 ساعت کاری پیش از پرواز (هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت) صورت پذیرد .

18-آژانس در صورت عدم تسویه بلیت توسط مسافر، مجاز به ابطال پرواز مسافرین خواهد بود و کلیه هزینه های مربوطه به اضافه جرایم ابطال سفر بر عهده مسافر خواهد بود.

19-بعد از صدور بلیت چنانچه مسافر قصد تغییر تاریخ یا تغییر مسیر (چه در رفت و چه برگشت) بلیت خود را داشته باشد موظف است اعتبار پاسپورت و ویزای خود را کنترل نماید . بدیهی است مسئولیت چک پاسپورت و ویزای مناسب برای این تغییرات جدید بر عهده مسافر است .  

20- هرگونه درخواست صدور ، تغییر تاریخ ، تغییر مسیر و کنسلی بایستی به صورت کتبی (از طریق ایمیل ، پیامک ، فکس و یا سایر شبکه های اجتماعی) اعلام شود و درخواست توسط کانتر فروشنده مربوطه اعلام وصول گردد. بدیهی است که صدور بلیت و یا هرگونه تغییر در بلیت بعد از پرداخت هزینه های مربوطه اعمال خواهد شد.

21- در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به آژانس جهت پیگیری ، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به آژانس نمی باشند .

22- این قرارداد بطور کامل توسط مسافر و یا نماینده ایشان مطالعه و کلیه مفاد آن مورد قبول می باشد و مسافر اذعان میدارد حق هر گونه ادعایی خارج از موارد این قرارداد را از خود و همراهان خود سلب می نماید . بدیهی است که مسئولیت کلیه عملکردهای مسافر و همراهان مسافر با شخص مسافر یا نماینده ایشان خواهد بود .

 

شرایط خاص خرید بلیت

ویزا و اقامت که در موارد بالا توضیح داده شد

در صورتی که به یکی از کشورهای زیر سفر میکنید و مجوز اقامت در آنها را ندارید به حداکثر زمان مجاز اقامت در این کشورها دقت کنید: ترکیه (3 ماه) ، قبرس آسیایی (یک ماه) ، مالزی (14 روز ) ، ارمنستان (21 روز)

پرواز تای ایرویز بالای 12 ساعت ترانزیت در تمام مسیرها نیازمند ویزای بانکوک می باشد. همچنین با این هواپیمایی ، مسیر کره جنوبی (سئول) با یک توقف در هنگ کنگ انجام می شود که نیازمند یا ویزای هنگ کنگ و یا پاسپورت کره یا پاسپورت امریکایی می باشد.

پروازهای کویتی با ترانزیت بالای 8 ساعت نیازمند هتل در کویت با پرداخت هزینه توسط مسافر می باشد.

پروازهای ایرآسیا و پگاسوس بار و پذیرایی ندارد.

شهرهای امریکای جنوبی در صورتی که یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت داشت نیازمند ویزای ترانزیت شنگن 2 بار ورود یا مولتی می باشد و در صورتی که 2 ترانزیت در رفت و 2 ترانزیت در برگشت داشت کلا نیازمند ویزای شنگن مولتی می باشد.

هواپیمایی بریتیش ایرویز از تهران با ترانزیت لندن نمی تواند به کشورهای اروپایی حوزه شنگن بلیت تهیه کند.

در همه پروازها به مقصد امریکا و کانادا مسافران در اولین شهر ورودی داخل کشور امریکا  و کانادا بار خودشان را تحویل میگیرند و درادامه دوباره باید بارشان را تحویل ایرلاین بعدی بدهند و به دلیل چک امیگریشنی که در ورود ، مسافران باید انجام دهند می بایست مدت ترانزیتشان در اولین شهر حداقل 3 ساعت باشد.

کلیه مسیرهای هواپیمایی چین جنوبی (سیزد) چین نیازمند ویزای چین می باشد.

مسیر بلاروس و قزاقزستان با هواپیمایی ایر فلوت نیازمند ویزای روسیه می باشد اگر بلیت یک طرفه است ویزای یک طرفه و اگر دو طرفه است ویزای دو بار ورود نیازمند است .

 

ضمنا شرکت آفتاب ساحل آبی هیچگونه مسئولیتی در صورت عدم توجه به موارد فوق نداشته و  مسئولیت و خسارات وارده به عهده شخص مسافر یا نماینده ایشان می باشد .

 

با آرزوی سفری خوش برای شما

برچسب ها {{item}}